Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

P4c Eğitmeni Nasıl Olunur?

P4c Eğitmeni Nasıl Olunur?

P4c eğitmeni olabilmek için, bu alana yönelik eğitim veren kurumlara başvurmanız gerekir. Dersleri düzenli bir şekilde takip etmeli, ardından gerçekleştirilen sınavlara katılmalısınız. Bu sınavlardan alacağınız not geçerli sayılırsa sertifika almaya hak kazanırsınız. Eğitim sonunda alınan sertifika ile p4c öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.

Çocuklar için Felsefe Eğitmeni Ne Demek?   

P4c eğitmeni ne demek? P4c öğretmeni; çocuklar için felsefe konusunda eğitim almış, bu hususta gerekli bilgi birikimine ve deneyime sahip yetkin kişidir. Çocuklara felsefeyi eğlenceli yöntemlerle sevdirir. Onların analitik ve eleştirel düşünebilen, sorgulayıp yorumlayabilen aktif bireyler olmalarında büyük pay sahibidir.

P4c Eğitmeni Kimler Olabilir?

Felsefeye karşı ilginiz varsa, çocuklarla vakit geçirmeyi seviyorsanız P4c hocası olmak için önünüzde bir engel yok demektir. Bu programa en fazla katılım sağlayan meslek grupları şu şekilde sıralanabilir:

  • Anaokulunda öğretmenlik yapan kişiler
  • Branş öğretmenleri
  • İlkokul ve ortaokul öğretmenleri
  • Çocuğuyla geçirdiği vakti daha değerli kılmak isteyen ebeveynler de bu eğitim programlarından yararlanır.

Söz konusu programlar örgün eğitim şeklinde düzenlenebildiği gibi, uzaktan eğitim formatında da sunulabilir. Eğer vakit sıkıntısı çekiyorsanız online programlara müracaat ederek istediğiniz zaman derslere katılma imkânı bulabilirsiniz. Eğitim sonunda size verilen sertifika E-Devlet’te de sorgulanabilir.

P4c Eğitmeni Ne İş Yapar?

Çocuklar için felsefe eğitmeni olarak çalışan kişiler etüt merkezlerinde görev alabilir. Anaokulları ve özel okullar da bu kişilerin çalışma alanlarına örnektir.

P4c eğitmenleri, çocukları felsefenin eğlenceli yüzüyle tanıştırır. Onların düşünme, kendini ifade etme, iletişim becerilerinin gelişmesinde büyük rol üstlenir.

Çocukların bilişsel, psikolojik ve sosyal yönden gelişimine destek olur. Böylece onların yarınlara daha iyi hazırlanmalarını kolaylaştırır.

P4c Eğitmeni Maaşı Ne Kadar?

P4c öğretmeni maaşı her kuruma göre farklılık arz eder. Çocuklar için felsefe hocası olarak devlete bağlı kurumlarda veya özel okullarda yahut eğitim merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Hangi kurumda görev yaptığınızın yanı sıra meslekî bilginiz, deneyim yılınız ve buna benzer faktörler maaş üzerinde belirleyici olacaktır. Başlangıç aşamasındaki her P4c eğitmeni asgarî ücret düzeyinde maaş alır.

Tecrübe arttıkça alınan maaş miktarında da artış olabilir. Bazı kişiler özel merkezlerde eğitim verdikleri için sabit bir maaşı bulunmaz. Onlar fiyatlandırmasını saat bazında gerçekleştirir.

P4c Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı hakkında buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilir başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın