Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı

Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı

Profesyonel öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi, eğitim ve öğrenci koçluğu eğitimi veren üniversiteler iş birliğinde ve gözetiminde uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilen programdır. Katılacağınız Profesyonel öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı profesyonel öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası verilmektedir.

Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Profesyonel öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sisteminde motivasyon, iç disiplin ve öz güven en yüksek düzeye çıkartılarak öğrenciye kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına dair net ve etkili yollar gösterilmektedir. Öğrenci koçları danışanlarının kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.

Öğrenci koçları ; bireylere başarıya ulaşmasını sağlayan pratik yaklaşımları sunar. Kısa sürede istenilen mükemmel sonuçlar elde edilir. Bireyleri, hedefleri için gerekli kaynaklara yönlendirir. Öğrenci koçları, öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta ortaya çıkarabilir, gerçek anlamda başarılı olacakları yolda yatkınlıklarını kendilerinin keşfetmesini sağlayabilirler. Öğrenci koçları sayesinde öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta ortaya çıkarabilir, gerçek anlamda başarılı olacakları yolda yatkınlıklarını kendilerinin keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Öğrenciler, Koçları yardımıyla şu anki durumlarının geleceklerini nasıl etkileyeceğinin farkına varacaklardır. Bu sayede dışarıdan herhangi bir zorlama olmadan kendilerine güzel bir gelecek hazırlamak için performanslarını sürekli arttırma çabasında olacaklardır.

Profesyonel öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi , sınavlara hazırlanan öğrenciler için hedeflerine ulaşmanın pratik çözüm yolları ve istenilen hedef doğrultusunda kişinin yeniden şekillenmesini sağlayan mükemmel bir program. Sınavlara artık stressiz girebilme şansınız var. Kişi potansiyelini yeniden keşfedecek ve zihinsel performansınız mükemmele ulaşacak. Sınavlara hazırlanan veya başarı oranlarını yükseltmeyi düşünen öğrencilerin uzun bir süre isteyen çalışmalarda karşılaştığı en büyük sorun iç disiplin, motivasyon ve öz güven eksikliğidir. Bir öğrencinin başarısı %50 teorik bilgiye, %50 ise motivasyon, iç disiplin ve öz güven yüksekliğine bağlıdır.

Öğrencilerimizin gelişim süreçlerinde onlara destek olmak hayati önem taşıyor. Onlara küçük yaşlardan başlayarak gerek okul yaşamlarında, gerekse aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde farkındalık kazandırmak ister misiniz ? Çocuklarımızın hem psikolojik hem de fizyolojik gelişimlerini takip etmek, bir sorunda bu sorunu göz ardı etmeyip mutlaka, çocuğumuzla beraber biz de Öğrencilere Eğitim Koçluğu hizmeti veren bireylere ya da kurumlara başvurmalıyız.

Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir?

Öğrencilere koçluk ve danışmanlık yapmak isteyen, öğretmenlikte fark yaratmak isteyen ilgililer ve eğitimciler katılabilirler. Ayrıca ;

– Eğitim verenler

– Öğrencilerle çalışanlar

– Koçluk hizmeti vermek isteyenler

– Öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyenler

– Bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyenler

– Öğrencilere yol haritası belirlemede destek olmak ve fayda sağlamak isteyenler

– Öğrencileri hedef belirleme ve başarıya ulaşma gibi kavramlarla tanıştırmak isteyenler katılabilir.

Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler, özel kurum ve kuruşlarda, iş yerlerinde Öğrenci Koçluğu ve eğitim danışmanlığı yapabilirler, ve seminerler verebilirler. Ayrıca ;

– Etüt Merkezlerinde,

– Kendi Özel Ofislerinde,

– Devlet ve Özel Okullarda,

– Danışmanlık Merkezlerinde,

– İlkokul, ortaokul ve liselerde,

– Koçluk ve Eğitim Merkezlerinde,

– Belediyelerin sürekli eğitim merkezlerinde,

– Halk Eğitim Merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Profesyonel öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Kurs Programına katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın