Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi, uzaktan eğitim ile yaşam koçluğu eğitimi veren üniversiteler işbirliği hazırlanan programdır. Eğitim sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı profesyonel yaşam koçluğu sertifikası alınmaktadır. Alınan sertifika ile profesyonel yaşam koçu olarak profesyonel yaşam koçluğu yapabilirsiniz.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Yaşam Koçluğu ne demek ? Yaşam koçluğu eğitimi, psikoloji alanına ve psikolojik problemlere girmeden danışanının farkındalığını geliştiren, hayat kalitesini arttıran, hedeflerine ulaşmasına destek ve yardımcı olan bir kişisel gelişim hizmetidir. Yaşam koçluğu eğitimi, kişilerin özel ve profesyonel hayatlarında istenilen sonuçları elde etmelerine yardım eden bir işbirliği sürecidir.

Profesyonel yaşam koçluğu sertifikası eğitimi ile yaşam koçu, kişiyi mevcut durumdan ideal duruma taşıyan kişidir. Yaşam koçluğu eğitimi tamamen zihne yönelik bir çalışmadır, kişinin iç sıkıntılarını, kararsızlıklarını, arayışlarına çözüm üreten ideal yol arkadaşlığıdır. Günümüz dünyasında bireyler kendilerine bir yaşam koçu tayin etmekte ve yaşam koçu ile birlikte hareket etmektedir.

İhtiyaç halini alan yaşam koçluğu eğitimi dünya da olduğu kadar ülkemizde de revaçtadır. Yaşam koçluğu eğitimi ile koçluk alanında yetkin bir uzman olabilirsiniz.

Profesyonel yaşam koçları öğrendiği koçluk becerileri ile aile fertlerinin yanında olup, aile  ve fertlerinin sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın tasarlanmasında yardımcı olur.

Resmi gazetede yayınlanan meslek tanımı ” Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür. ” şeklindedir.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir?

– Eğitimciler, özel eğitmenler,

– Hayalleri ve hedefleri olanlar,

– Yaşam koçu olarak hizmet vermek isteyenler,

– Bireylerle iletişimini güçlendirmek isteyenler,

– Yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyenler,

– Hayatlarında kendisini gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyaç duyanlar,

– Kişisel gelişim programlarına farklı soluk kazandırmak ve programa ilgi duyan herkes katılabilir.

– Yaşamlarını kontrollü ve planları doğrultusunda hızlı adımlar atmak isteyen kişiler bu eğitimi alabilir.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaşam koçluğu iş ilanı ve iş imkanı yüksek olan bir meslek grubudur. Yaşam koçluğu eğitimi programını başarı ile tamamlayıp yaşam koçu unvanına sahip ve mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

– Devlet ve özel okullarda çalışabilirler

– Danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler

– Kişisel gelişim merkezlerinde çalışabilirler

– Koçluk ve eğitim merkezlerinde çalışabilirler

– Kendi koçluk ve danışmanlık merkezini açabilirler.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Nedir?

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi, kişinin başarılı ve mutlu bir yaşam sürebilmesi için yaşama becerisini ve farkındalığını arttırmaya, iç kaynaklarına ulaşma ve bunları hedef ve istekleri doğrultusunda kullanmasına destek sağlayan özel bir süreçtir.

Gittikçe hızlanan ve yoğunlaşan yaşamımız içerisinde yapmak istediğimiz pek çok şey var. Yaşamımızın kontrolünü kazanıp iş, aile ve sosyal yaşantımızda denge kurmak ve doyumlu bir hayat sürmek istiyoruz. Hedeflerimiz var, onları gerçekleştirecek potansiyelimizin farkına varmak ve harekete geçmek istiyoruz.

Yaşam koçu; potansiyelimizi, olumlu olumsuz alışkanlıklarımızı fark etmemizi sağlayan kişidir. Bizim en iyi versiyonu muza ulaşmamızda, vizyon ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizde ve nihayetinde arzu ettiğimiz yaşamı sürmemizde etkili olan araçları bulmamıza yardım eden ve motivasyon sağlayarak eyleme geçmemize yardımcı olan kişidir.
Koç hazır çözümler sunmaz. Koçluk, koçun ve koçluk hizmeti kişinin ortak çalışması sonucu başarıya ulaşan bir süreçtir. Zaten kişiler üzerinde oluşturduğu değişim ve gelişim etkisi ve sürdürülebilirliği de bundan kaynaklanır.

Yaşam koçluğu eğitimi, kişilere kendi iç potansiyellerini ve güçlerini keşfettirerek hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışan bir yol arkadaşlığı sürecidir. Yaşam Koçu, takım çantasına yerleştirdiği araç ve yöntemleri, koçluk etik kuralları ve prensipleri çerçevesinde uygular ve insanların yaşamda gitmek istedikleri yöne, vizyonlarına doğru yol almalarına katkıda bulunur.

Profesyonel Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Yaşam koçu ne demek? Yaşam koçu olmak için üniversite onaylı yaşam koçluğu eğitimine katılıp, başarı ile tamamlamanız gerekmektedir.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Kurs Programına katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın