Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Satranç Öğretmeni Nasıl Olunur?

Satranç Öğretmeni Nasıl Olunur?

Satranç öğretmeni nasıl olunur? Öncelikle Satranç öğretmeni olmak işçin kişinin ön lisans veya lisans mezunu olma şartı vardır. Kişilerin ise bu şartı yerine getirmesi gerekmektedir. Belirli şartlara uyum sağlamayanlar Satranç eğitmeni olamazlar ve eğitim veremezler. Satranç eğitmeni olmak için ise Üniversiteler ve MEB’in düzenlemiş olduğu kurslar mevcuttur. Kişilerin bu kurslara ise düzenli olarak katılım sağlamaları gerekmektedir. Hemen ardından ise çeşitli eğitim programlarına katkıda bulunarak bu konuda kendilerini geliştirmeleri şarttır.  Bu kursa katıldıktan sonra kişiler satranç eğitmeni olabilirler ve sertifika alırlar.

Kimler Satranç Öğretmeni Olabilir?

Ön lisans ve aynı zamanda lisans bitiren, santranca ilgi duyan ve satranç oynamaktan hoşlanan kişiler satranç eğitmeni olabilirler. Ancak satranç öğretmeni olmak için ise bütün bunlar yeterli olmuyor. Çeşitli kurslar düzenleniyor ve kişilerin ise bu kurslara katılım sağlayıp kendilerini bu konuda geliştirmeleri isteniyor. Kişiler bu kurslara katılım sağladıklarında ve gerekli eğitimi aldıklarında onlara sertifika veriliyor. Bu sertifika sayesinde ise kişiler öğretmenlik yapabiliyor ve diğer kişilere eğitim verebiliyor.

Satranç Eğitmeni Ne İş Yapar?

Satranç eğitmeni; satranç öğrenmek isteyen kişilere eğitim verir. Okullarda veya aynı zamanda çeşitli kurslarda bu eğitimi verirler. Ancak öğretmen olmak isteyen bir kişinin ise mutlaka sertifika almak için bazı kurumlara gidip başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Başvuru işlemlerini gerçekleştiren kişiler ise kısa zaman içerisinde bu eğitime çağırılırlar ve daha sonra ise eğitime düzenli bir şekilde girerek sertifika alırlar.

Satranç Öğretmeni Ne Kadar Kazanır?

Günümüzde Satranç eğitmeni olarak görev yapan çok sayıda kişi mevcuttur. Peki, Satranç öğretmeni ne kadar kazanır? Satranç öğretmenlerinin aylık olarak almış oldukları maaş çalışma sağladıkları yere göre farklıdır. Çünkü her yerin verdiği maaş değişiklik gösterir. Ancak bir Satranç eğitmeni en az asgari ücret düzeyinde maaş almaktadır. Bu çalıştığı yere bağlı olarak da artışlar göstermektedir.. Bu durumda bir satranç eğitmeni nerede çalışıyor ve aynı zamanda kaç senedir bu eğitimi veriyorsa almış olduğu maaşta farklı olacaktır.

Satranç Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Satranç Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim detaylarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın