Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Yaratıcı Drama Egzersizi Nasıl Açılır?

Yaratıcı Drama Egzersizi Nasıl Açılır?

Öğrencilerin boş zamanlarının değerlendirilmesi için ders dışında yapılacak eğitim çalışmalarının bütününe egzersiz denilmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılacak duyuruları dikkatli bir şekilde takip etmenizde fayda var. Direkt olarak egzersiz açılabilen bölümler 2010/49 sayılı genelgede yayımlanmış olup, ayrıca il ve ilçe müdürlüklerinin inisiyatifi ile 2010/49 sayılı genelgede yer almayan bazı konularda da egzersiz açabilme imkanınız bulunmaktadır. Egzersiz açmadan önce mutlaka ilgili genelgeyi okumanız gerekmektedir. Yaratıcı Drama eğitimleri sırasında yaratıcı drama egzersizi açılabilecek bölümler ve nasıl egzersiz açabileceğiniz konuları detaylıca işlenmektedir.

Örneğin; zeka oyunları, diksiyon kursu, hızlı okuma kursu, fonetik sanatlar kursu, tiyatro, bale, opera, satranç, karate, müzik, sinema, masa tenisi gibi bölümlerde egzersiz açabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Egzersizini Kimler Açabilir?

Yaratıcı Drama egzersizi, Yaratıcı Drama Eğitmenleri açabilir. Yaratıcı Drama Eğitmeni olmak için de geçerli bir sertifikanız olmaktadır. En az 320 saat eğitim ile bu sertifikaya sizlerde sahip olabilirsiniz. Kamu Üniversitesi Onaylı, Eğitmenlik Belgeleri ve sertifikaları ile egzersiz açabilirsiniz. Öğrenci sayısı, oluşturulacak grup veya çalışma konusuna göre okul müdürlüklerince belirlenir.

Kurum müdürü, müdür başyardımcısı, müdür yardımcıları (vekaleten atansalar dahi) egzersiz açamazlar.

Yaratıcı Drama Egzersizi Açmak İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

  • Yaratıcı drama liderliği sertifikası (Üniversite Onaylı Sertifika)
  • Yaratıcı drama egzersizi öğrenci listesi (en az on iki kişilik)
  • Veli izin belgeleri (onay aşamasında istenmeyebilir ama elinizde bulunmalı)
  • Egzersiz açma talep dilekçesi
  • Yaratıcı drama kursu yıllık planı

Ancak drama egzersizi açmak için gerekli olan evraklar il bazında değişikliğe uğrayabilir. Bu yüzden Millî Eğitim Bakanlığı’nın ilgili kurumlarından arayarak ya da yüz yüze görüşerek bilgi almakta yarar vardır.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınmalıdır?

Yaratıcı Drama Egzersizi açmak için sertifikanızı online olarak eğitim veren ve eğitim sonucunda üniversite onaylı sertifika verebilecek yetkinliğine sahip eğitim merkezlerinden alabilirsiniz. Alacağınız sertifikanın mutlaka Millî Eğitim Bakanlığı’nın aradığı koşullara sahip olması gerekiyor. 320 saat eğitimi de ister online ister yüz yüze şekilde tamamlamış olmanız şarttır.

Yaratıcı Drama Liderlik / Eğitmenlik sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Liderliği / Eğitmenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın