Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Zeka Oyunları Öğreticiliği Eğitimi Sertifika Kursu

Zeka oyunları öğreticiliği eğitimi alan, kişiler, öğretmen adayları öğrencilerine anne ve babalar çocuklarına daha kalıcı ve daha etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü zeka ve akıl oyunları ile işlenmekte olan dersler uygulamalı oldukları için öğrenciler pasif durumda iken aktif duruma geçmektedirler. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) müfredatlarına da girmiş olan zeka ve akıl oyunları eğitimleri, dersleri devlet veyahut özel eğitim veren kurumlarda büyük önemlere sahiptir. Bu durumda, eğitim programları bu alanlarda başarılı olacak eğitmenler yetiştirmeyi kendilerine hedef sunmuşlardır.

Zeka Oyunları Kursu ile bitlikte öğrencilerin sahip oldukları zekâ ve gelişim potansiyellerini tanımasına ve geliştirmesine, karşılaştıkları problemler karşısında özgün ve yeni çözüm yolları bulmaları, hızlı ve doğru kararlar vererek, oynadıkları oyun kapsamı çerçevesi ve ortamı oluşturularak çalışma becerilerinin üst düzeyde geliştirmelerinde, farklı bakış açıları oluşturabilmelerini, yüksek özgüven kazanımalar, akıl yürütebilme ve mantığı dayalı bir şekilde karşılaştıkları problemleri çözümüne yönelik olumlu tutum yollarını geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Zeka Oyunları Öğreticiliği Eğitimine Kimler Katılabilir?

Zeka oyunları öğretici eğitimlerine fakülte ve yüksek okul mezunu olan her birey rahatlıkla katılabilirler. Üniversite onaylı zeka oyunları öğreticiliği eğitimine katılarak, kendi oyun evinizi açabilir, kendi iş yerinizin sahibi olabilirsiniz. Anaokulu, Kreş, Kolej gibi kurumlarda Zeka Oyunları Eğiticisi olarak görev yapabilirsiniz.

Akıl Oyunları Öğreticiliği Kursu Nasıl Alınır?

Zeka oyunları öğreticiliği eğitimi sertifika programları internet ortamlarında ve uzaktan eğitim olanakları ile verilmektedir. Zeka oyunları öğreticiliği eğitimlerin eğitim süreçleri ortalama olarak 1 ay gibi bir süre zarfıdır. Eğitime ait olan dokümanlar ve videolar uzaktan eğitim sistemlerine yüklenmiş olduklarından, kursiyer kişiler 7/24 istedikleri zaman sistemlere girerek eğitimleri izleyebilirler.

Zeka Oyunları Öğreticiliği Eğitimi Nereden Alınır?

Zeka oyunları öğreticiliği eğitimi; MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) emri ile Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilen, 163 sayılı kararname ve 13,09,2012 yılı Müfredat gereği eğitimler vermektedirler. Zeka Oyunları Öğreticiliği bu konu hakkında özel eğitim veren kurum ve kuruluşlar, üniversiteler ve üniversite onaylı yerlerden sertifika sahibi olunabilir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın