Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur?

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur?

Pilates, vücudumuzun kas sistemini çalıştıran ve güçlendiren aynı zamanda daha doğru nefes almayı öğrendiğimiz bir çeşit egzersizdir. Günümüz de pilatese olan ilginin artması nedeniyle üniversitelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon ve spor akademisi mezunları yetersiz kalmaya başlamıştır. Bu durum da haliyle diğer insanlara bir iş kapısı açmıştır. Peki pilates eğitmeni nasıl olunur inceleyelim.

Pilates öğretmeni olmak için öncelikle bu alanda hazırlanmış eğitim programlarına katılım sağlamalısınız. Üniversiteler ve ilgili kurumlar tarafından birçok programlar mevcuttur. Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde olabildiği gibi örgün eğitim şeklinde yapılmaktadır.

Marmara akademi üniversite iş birliği ile profesyonel uzman bir kadro tarafından hazırladığı pilates eğitmenliği sertifika programı bulunmaktadır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan programa internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra size gönderilecek kullanıcı bilgileri ile eğitimi tamamlayıp sonunda yapılacak sınavda başarılı olmanız durumunda sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Pilates eğitmeni olabilmek için pilates ile ilgili derin bir bilgiye sahip olmalı. Bununla birlikte eğitmenlerin kas ve anatomi bilgilerine, beslenme ve sporcu sağlığı konularında da yeterlilik kazanmış olmaları gerekmektedir. Pilates eğitmenlerinin iyi bir konuşmacı ve hitabeti güçlü bireyler olması gerektiğini de unutmamalı.

Pilates Eğitmeni Kimler Olabilir?

Pilates eğitmenliği sertifika programına katılmak için ön şart olmayıp, pilates öğretmeni olmak isteyen herkes katılabilir.

Pilates Eğitmeni Ne İş Yapar?

Pilates kendi içinde kategorilere ayrılmaktadır. Dolayısıyla eğitmenlerin de alanları değişmektedir. Örneğin hamile pilates eğitmeni özel sağlık kuruluşlarında görev almakla birlikte grup ve özel seanslarla kendi müşterilerini kabul edebileceği salon açması da mümkün.  Pilates eğitmeni bir spor salonunda yardımcı eğitmen olabildiği gibi kendi salonunu da açabilmektedir.   

Pilates Öğretmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Pilates eğitmeni ne kadar maaş alır? Pilates eğitmenlerinin de diğer meslek gruplarında olduğu gibi maaşları, tecrübeleri ve tanınmışlıklarına göre değişmektedir.

Mesleğe yeni başlamış bir eğitmenin aylık geliri en az asgari ücret düzeyindedir. Spor salonlarında çalışan eğitmenin maaşı salona gelen müşteri sayısına veya salonun tanınmışlığına göre değişiklik göstermektedir. Kişiye özel eğitimlerde seans başı farklı ücretler uygulanabilmektedir.

Pilates Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Pilates Eğitmenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın