Pilates Eğitmenliği Sertifikası Nereden Alınmalı?

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Nereden Alınmalı?

Pilates eğitmenliği sertifikası, üniversiteler ve kurumlar tarafından düzenlenen sertifika programlarına katılarak alınabilmektedir. Marmara Akademi üniversite iş birliği ile deneyimli kadro tarafından hazırlanmış sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internet olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Pilates eğitmenliği sertifikası almak için öncelik kurumumuz tarafından verilen eğitime kayıt formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra sizlere uzaktan eğitim sistemine giriş bilgileri gönderilir. Bu bilgiler size ulaştıktan sora eğitime giriş yapabilir eğitime başlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim sonunda yapılacak sınava eğitimi sürekli olarak izleyerek tamamlamanız durumunda katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmanız durumunda sertifika almaya hak kazanmaktasınız. Alınacak sertifika e devlette sorgulanan üniversite onaylı belge olacaktır.

Pilates Eğitmenliği Sertifikasını Kimler Alabilir?

Pilates eğitmenliği sertifikası herkes alabilir. Ev hanımlarından tutun da ek iş yapmak isteyen insanlara kadar herkes pilates eğitmenliği sertifikasını alabilir. Sertifika alacak kişilerin yalnızca 18 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olmaları yeterli olacaktır. Pilates eğitmenliği sertifikasını alabilmek için herhangi bir üniversiteden veya bölümden mezun olmaya da gerek yoktur.

Pilates hakkında hiçbir bilginiz yoksa ilk olarak pilates yapmaya başlamanız pilatesin nasıl bir spor olduğunu, vücudun hangi bölgelerini çalıştırdığını görmeniz siz eğitmen olacak bireyler için çok faydalı olacaktır.

Pilates eğitmenliği sertifikası alacak eğitmenlerin vücut anatomisini çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan bir hareketin omurgayı veya vücudun başka bir bölümünü sakatlanma ihtimali çok yüksek olacaktır. Buna bağlı olarak sertifika alacak eğitmenlerin birçok hocadan anatomi dersi alması önerilir.

Pilatesi yaparken hangi hareket hangi bölgeyi çalıştırıyor bunları iyi bilmek gerekiyor. Özellikle genç kesime yapılan pilates hareketleriyle yaşlı kesime yapılan pilates hareketlerini veya hamile pilatesi ile reformer pilatesi arasındaki farkları sertifika alacak eğitmenlerimizin iyi öğrenmesi gerekmektedir.  

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Pilates eğitmenliği sertifikası Ne İşe Yarar? Pilates eğitmenliği sertifikasına sahip eğitmenler spor salonlarında çalışabildikleri gibi özel devlet hastanelerinde hamile pilatesi yaptırmak üzere de çalışabilmektedirler. Eğitmenler kişiye özel veya grup seanslı pilates salonları da açabilmektedirler.

Pilates eğitmenlik sertifikası ile pilatese yönelik verilen eğitimlerde alandaki birçok konuyu kapsayan hem teorik hem de pratik uygulamalı olarak gerçekleşmektedir. Uygulamalı eğitimlerde her bir hareketin ayrıntılı gösterimi ve uygulaması eğitim alan bireylerle birlikte yapılmaktadır. Teorik eğitimlerde ise pilatese yönelik alandaki birçok konuyu kapsayan dersler verilir. Günde 2-3 saat süren derslerde ise pilates kapsamında kullanılabileceğiniz kavramlar hakkında bilgi alırsınız.

Pilates Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Pilates Eğitmenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın