Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Uyku Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Uyku Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Uyku eğitimi sertifikası nasıl alınır? diye merak ediyorsanız, bunun çok kolay olduğunu bilmelisiniz. Uyku koçluğu eğitimi internet üzerinden de gerçekleştirilebildiği için, okuyanların veya çalışanların da bu eğitimden faydalanması mümkündür.

Uyku eğitimi sertifikası alabilmek için derslere düzenli olarak katılmanız gerekir. Bu dersler uzaktan eğitim formatında verildiği için dilediğiniz her yerde, her zaman dersleri açıp izlemeniz mümkündür.

Onaylı en az 50 puan aldığınız takdirde başarılı kabul edilirsiniz ve sertifika almaya hak kazanırsınız. Bu sertifikayla çeşitli kurumlarda uyku koçu olarak görev yapabilirsiniz.

Üniversite işbirliğiyle yapılan bu eğitim kişilere uyku koçluğu sertifikası kazandırır. Bu sertifika E-Devlet sisteminden sorgulanarak da görüntülenebilir.

Sertifikaya sahip olan kişiler uyku danışmanlığı alanında görev alabilir. Bebeklere yönelik uyku eğitimi bu kişiler tarafından sunulur. Bebeklerde ağlama nedenleri, sakinleştirme yöntemleri ve daha fazlası ile ilgili detaylı bilgi sahibi olan uyku eğitimi uzmanları, bebeklerdeki uyku rutininin sağlıklı bir hâle gelmesinde büyük rol üstlenir.

Uyku Eğitimi Sertifikası Kimler Alabilir?

Bebekler için uyku eğitimi sertifikası bu alanda eğitim görüp sınavı başarıyla geçen herkes tarafından alınabilir. Söz konusu eğitimi pedagoglar, kreş öğretmenleri, anaokulu öğretmenleri ve anne-babalar sıklıkla tercih eder.

Uyku eğitimi sertifika kursu ücreti kurumdan kuruma farklılık göstermekle beraber, genellikle uygun fiyatlı olduğu söylenebilir.

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Uyku eğitimi sertifikası ne işe yarar? Bu sertifika sayesinde uyku eğitmeni / uyku danışmanı olarak görev alabilirsiniz. Sertifikayı edinmek için katıldığınız eğitim, bebeklerde uyku düzeni ile alâkalı tüm bilgilere sahip olmanızı sağlar. Farklı yaş gruplarına göre nasıl bir uyku eğitimi sunulması gerektiğini bilirsiniz.

Bebeğim uyumuyor, sık sık uykusu bölünüyor, uykudan ağlayarak uyanıyor, son zamanlarda uyku düzeni alt üst oldu ve benzeri tüm şikâyetlere çözüm bulabilirsiniz.

Böylece hem bebeklerin daha sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesinde, hem ebeveynlerin ruhsal açıdan kendini iyi hissetmesinde pay sahibi olursunuz.

Bebeklerin tatlı tatlı, mışıl mışıl uyumasına yardım etmek, anne-babaları huzura kavuşturmak, -deyim yerindeyse- ‘oh! Dünya varmış!’ dedirtmek istemez misiniz?

İşte uyku eğitimi sertifikası ile bunu yapabilecek bilgi birikimine, donanıma ve yetkinliğe sahip olacaksınız.

Uyku merkezlerinde çalışabilecek, anne-babalara danışmanlık hizmeti sunabileceksiniz. Öte yandan isterseniz belediyelerde de görev alabilir, muhtelif projelere katılım sağlayabilirsiniz. Seminerlerde konuşmacılık yapabilir; kısaca uyku danışmanlığı / koçluğu ile ilgili her alanda faaliyet gösterebilirsiniz.

Uyku Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın