Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Uyku Eğitmeni Nasıl Olunur?

Uyku Eğitmeni Nasıl Olunur?

Uyku eğitmeni nasıl olunur? Diye merak ediyorsanız önce ‘Uyku Eğitmenliği Eğitimi’ programına katılmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu programlar bazı kurumlarda örgün eğitim olarak sunulurken bazı kurumlar ise uzaktan eğitim formatını tercih eder.

Üniversitelerde veya üniversitelere bağlı bulunan kurumlarda düzenlenen bu eğitim, kişiye E-Devlet üzerinden sorgulanabilir nitelikte resmi sertifika kazandırır.

Uyku Eğitmeni Nedir?

Bebek uyku danışmanı; kişiye bağımsız olarak uyumayı öğrenme konusunda yardımcı olan kişidir. Bu eğitime 4. aydan veya 6. aydan itibaren başlanabilir.

Söz konusu eğitim, bebeğin hatalı uyku alışkanlıklarını değiştirir. Böylece daha sağlıklı bir uyku düzeni oluşturulur.

Bebeğin uyku ile ilgili yanlış ilişkilendirmeleri ortadan kaldırılır. Uyuyabilmek için ille de kucakta veya ayakta sallanmak isteyen veya emerek uyuyabilen bebekler bu durumlardan kurtarılır.

Bu sayede bebek; yukarıda bahsi geçen şeylere ihtiyaç duymadan, kendi kendine uyumayı öğrenir.

Uyku Eğitmeni Kimler Olabilir?

Uyku, bebeklerin ve çocukların hem ruhsal hem de bedensel sağlığı için büyük önem taşır. Çocuğunun gelişimini desteklemek isteyen ebeveynler bu eğitimlere başvurur.

Böylece çocuğun uyku problemlerinden kaynaklanabilecek olumsuzlukların önüne geçilir. Zira çocuk rahat uyuyamazsa bu, anne-babasını da strese sokar. Hele ebeveynler çalışıyorsa, çocukları yüzünden işe uykusuz gitmek ve tüm günü yorgun geçirmek zorunda kalabilirler. İşte uyku eğitimi tüm bunlara engel olur.

Kişilerin bebek uyku eğitmeni olabilmek için tamamlaması gereken program; çocuklardaki uyku bozuklukları, uyku rutininin değişmesine yol açan olumsuz davranışlar gibi konularda ayrıntılı bilgi içerir.

Kreşlerde, anaokullarında görev yapan kişilerin de çocuklarda uyku hijyeninin nasıl sağlanacağını bilmesi gerekir. Böylelikle çocuğun uyku sürecini daha verimli geçirmesi, gün içinde daha aktif olması sağlanır. Bu da şüphesiz ki onun başarılı ve mutlu bir birey olarak yetişmesinde kilit rol oynayacaktır.

Uyku Koçu Nasıl Olunur?

Uyku koçluğu eğitimi genelde üniversite işbirliğiyle uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilir. Bu programa katılım sağlayarak 120 saatlik uyku eğitmenliği sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Bebek Uyku Eğitmeni Nasıl Olunur?

Bebek uyku danışmanı nasıl olunur? Bu eğitim sayesinde gerek kendi çocuklarınıza gerekse başkalarının çocuklarına destek olabilir, pek çok annenin yükünü hafifletebilirsiniz. Eğitim sonunda edindiğiniz sertifika ile uyku eğitmeni veya uyku koçu olabilirsiniz.

Yapacağınız şey uyku eğitmeni eğitimi verilen bir kuruma başvurmak, kayıt formunu doldurmak ve başvurunuz onaylandıktan sonra derslere düzenli katılmaktır. Eğitimin ardından sınavlara girip geçer not alarak sertifika kazanabilirsiniz.

Uyku Koçluğu Eğitimi Sertifikası Program içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın