Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Beslenme Koçu Nasıl Olunur?

Beslenme Koçu Nasıl Olunur?

Beslenme koçu, sağlıklı beslenme ve yaşam konusunda önerilerde bulunan kişidir. Bu kişiler, uzman bir şekilde çalışarak, sağlıklı yaşam konusunda yön gösterirler. Beslenme koçu olmak için de gerekli eğitimi almış olmak ve sertifikaya sahip olmak gerekir. Bu sertifika için de beslenme koçluğu eğitimlerine katılmak gerekmektedir. Tamamlanan bu eğitimle de e-devletten sorgulama yapılarak, sertifika alınabilmektedir. Beslenme koçluğu yapabilmek için gerekli olan bu eğitimde de alana dair her şey öğretilmektedir. Düzenli ve sağlıklı bir yaşam konusunda gerekli tüm bilgileri aktaran beslenme koçları, işinde son derece etkilidir.

Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

Beslenme koçları, sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda fikirler veren ve yön gösteren kişidir. Alanında uzman hâle gelmiş bu kişiler, bireylerin hayat kalitesini arttırmak için çalışır. Sağlıklı yaşam için talimatlar veren beslenme koçu ayrıca programda oluşturmaktadır. Düzenlenen bu program, kişinin yaşı ve sağlığına uygun ölçüde olmalıdır. Beslenme koçluğu yapmak isteyenlerin de bu bilgilere sahip olması gerekmektedir. Kimler beslenme koçluğu yapabilir? Konusuna değinecek olursak, bu sıralamada doktorlar 1 numaradadır. Bununla birlikte psikologlar, hemşireler ve diyetisyenlerde bu sıralamada yer almaktadır. Bu mesleği en iyi şekilde yapacak olan sağlıkçılar, bireylere daha iyi bir yol gösterecektir. Sağlıklı ve düzenli bir yaşam için yön gösteren beslenme koçlarının aldığı eğitim ise oldukça detaylıdır.

Beslenme Koçu Nerelerde Çalışır?

Beslenme koçluğu yapan kişiler, alanında eğitim almış ve gerekli sertifikaya sahip bireydir. Toplumda sağlıklı yaşamı teşvik eden bu kişiler, aldıkları sertifikayla bir çok alanda çalışabilmektedir. Bu alanlardan biri de sağlıklı yaşam ve danışmanlık merkezleridir. Bununla birlikte özel okullar, sağlık kabinleri ve diyet merkezleri de bunlar arasındadır.

Beslenme Koçları Ne Kadar Kazanır?

Beslenme koçluğu sertifikasına sahip kişiler, bu alanda bir çok kurumda çalışabilir. İşinde titiz olan beslenme koçu, alanında uzman ve yeterli bilgiye sahip kişidir. Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyette bulunan tüm merkezlerde çalışan beslenme koçlarının ücretleri de iyidir. Bu alanda çalışan beslenme koçlarının ücretleri asgari ücretle başlayıp zamanla artmaktadır. Bu ücretlerin artışı ise çalışılan kuruma göre değişiklik göstermektedir.

Beslenme koçluğu sertifika programına kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın