Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Eğitim Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler

 Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler hangileridir? Bu mesleği sahip olmak isteyen kişiler bu sorunun yanıtını merak etmektedir.  Üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlar öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı düzenlemektedir. Düzenlenen eğitimlerden örgün olarak yapılanlar olsa da genelde uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Öğrenci koçluğu sertifikası almak için gerekli olan şartları sağlayan kişiler sertifika almak için bu kurslara kaydını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Eğitim koçluğu eğitimi veren üniversiteler tarafından düzenlenen programlara kayıt işlemini gerçekleştiren kişilere uzaktan eğitim sistemine ait kullanıcı bilgileri gönderilir. Ortalama 1 ay süren eğitilmelere düzenli olarak katılım sağlanmalıdır. Eğitim sonunda yapılacak öğrenci koçluğu sınav soruları başarı ile çözülerek sertifika almaya hak kazanılmalıdır. Eğitim ve sınav başarı ile tamamlandığında e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olunarak öğrenci koçluğu yapabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler Uzaktan Eğitim 

Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim şeklide programlar düzenlemektedir. Uzaktan eğitim programlarına katılarak eğitim koçluğu sertifikası birçok kişi tarafından alınır ve birçok kişi sertifika aldıktan sonra bu mesleğe sahip olur. Sertifika almak isteyen kişiler uzaktan eğitim görerek bu sertifikayı almaya hak kazanır. Genellikle 1 ay içerisinde eğitim gören kişiler sertifika alırlar. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan bu programlar zaman ve mekan problemi olanlar için idealdir. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayarak kolayca eğitim ve sertifika alınmaktadır.

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nereden Alınmalı? 

Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler tarafından düzenlenen programlar iyice incelenip karar verilmelidir. Eğitim koçu olmak isteyen kişiler bu üniversitelerin düzenlediği programlara kayıtlarını gerçekleştirdikten sonra belirli bir sürenin ardından sertifika almaya hak kazanırlar. Peki ne kadar süre eğitim alırlar. Sertifika sahibi olmak isteyen bir kişi 1 ay boyunca eğitim alır ve bu eğitimin sonunda ise sertifikayı almaya hak kazanır.

Eğitim koçluğu sertifikası ise çeşitli üniversiteler yolu ile alınmaktadır. Bu sertifikayı veren çok sayıda üniversite vardır ve bu üniversiteye kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra belirli bir sürenin ardından sertifika alınır.  Sertifika alan bir kişinin öğrencisini düzenli bir şekilde kontrol etmesi gerekir. Öğrencisini takip ettikten sonra onun gelişmesi için elinden ne geliyorsa yapmalıdır.

Üniversite iş birliği ile alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından sizler için Öğrenci Koçluğu eğitim Danışmanlığı sertifika programı hazırlandı. Uzaktan eğitim şekliden yapılan bu programa internetin olduğu her yerden katılım sağlayarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın